6 روش صحیح برای اینکه عمر لباس هایتان را زیاد کنید

6 روش صحیح برای اینکه عمر لباس هایتان را زیاد کنید
رنگ تی شرتتان خراب می شود. شلوار جین تان پاره می شود. نمی توانید لباس هایی را که دوست دارید بیشتر بپوشید. پس لازم هست که با دانستن برخی نکات از لباس هایتان خوب نگه داری کنید. بعضی اوقات لباس های ما بدون اینکه خیلی آنها را پوشیده باشیم خراب می شوند بعضا دلیل آن این است که جنس و کیفیت لباسی که خریده  ایم خراب است اما بیشتر وقت ها در پوشیدن،نگه داری و شستن آنها دقت لازم را به کار نمی بریم. شما برای اینکه بتوانید لباس هایتان را بدون خراب شدن رنگ ،نخ کش شدن یا آب رفتگی استفاده کنید به موارد زیر توجه کنید.

1.اگر می توانید از خشک کن استفاده نکنید

شاید خشک کن کار شما را راحت کرده باشد اما گرمای آن باعث نابودی شلوار جین مورد علاقه تان یا هر لباسی که دارید خواهد شد. اگر وقت و مکان دارید سعی کنید هر موقع که ممکن است لباس های شسته شده را در هوای آزاد خشک کنید. حرارت طولانی مدت پارچه ی لباستان را خراب خواهد کرد و می تواند باعث نابودی یا کوچک شدن لباستان شود.

2.از ماشین لباس شویی هم استفاده نکنید

خوب حداقل برای شلوار جین و لباس های ظریف تان. برای این که لباس هایتان را به مدت طولانی بپوشید شستن لباس هایتان با دست بهترین راهکار است. شلوار جین را با آب سرد و بدون صابون بشویید بعد اجازه دهید که به صورت آویزان خشک شود.
6 روش صحیح برای اینکه عمر لباس هایتان را زیاد کنید
3. سرکه می تواند به شما کمک کند

سرکه سفید یکی از بهترین پاک کننده هایی است که می توانید استفاده کنید. و به خوبی از لباس هایی با رنگ های روشن و سفید مراقبت کنید.

4. تنها در صورت نیاز لباس ها را بشویید

به غیر از لباس زیر و جوراب هایتان،بیشتر لباس هایتان لازم نیست هر بار بعد از پوشیده شدن شسته شوند. سعی کنید برای لباس ها از عطر و بو زیاد استفاده نکنید.

5. از شوینده های صحیح استفاده کنید

از شوینده هایی استفاده نکنید که فقط ادعای از بین بردن لکه یا سفید تر کردن را می کنند سعی کنید از مواد شوینده ای استفاده کنید که پارچه ی لباستان را خراب نکند.

6.از لباس هایتان به درستی نگه داری کنید

برای اینکه از چروک و افتادگی لباس هایتان جلوگیری کنید،باید بدانید که کدام لباس هایتان را آویزان کنید (پیراهن مجلسی،کت،دامن) و کدام لباس هایتان را باید تا کنید (ژاکت،شلوار،شلوار جین). زمانی هم که لباس هایتان را آویزان می کنید فضای کافی بین لباس ها بگذارید و لباس ها را بیشتر نزدیک و چسبیده به هم نیاویزید.

6 روش صحیح برای اینکه عمر لباس هایتان را زیاد کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *