معرفی تکنولوژی‌های مطرح در کفش‌های ورزشی

معرفی برخی تکنولوژی‌های مطرح در کفش‌های ورزشی:

۱- تکنولوژیBoost در کفش‌های آدیداس


یکی از تکنولوژی‌های مطرح به کار رفته شده در کفش‌های ورزشی آدیداس، تکنولوژی Boost  است. این تکنولوژی در ساخت لایه‌ی میانی کفش‌های ورزشی به کار می‌رود و باعث کاهش میزان فشار وارد شده به پا می‌شود. عملکرد این تکنولوژی به این صورت است که در ساختار لایه‌ی میانی از ماده شیمیایی TPU یا ترموپلاستیک پلی‌اورتان استفاده می‌شود که با فشرده شدن به هم باعث افزایش میزان بازگشت انرژی به پا خواهد شد.

لیبل کفش ورشی

۲- تکنولوژی Z Pump در کفش‌های ریباک


Z Pump  نوعی تکنولوژی در ساخت کفش‌های ورزشی ریباک است که به وسیله‌ی آن کفش می‌تواند به شکلی مطلوب قالب پا شود. کفش‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند دارای منفذی با درپوش هستند. با استفاده از این منفذ می‌توانید فضای مابین تودوزی و رویه کفش را باد کنید تا کفش به خوبی قالب پایتان شود. این موضوع تاثیر به سزایی در افزایش عملکرد ورزشکاران خواهد داشت.

مارک کفش ورزشی

۳- تکنولوژی Flywire در کفش‌های نایکی

تکنولوژی Flywire  یکی از انواع تکنولوژی‌هایی است که برای قالب شدن بهتر کفش در پا به کار می‌رود. کفش‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، کابل‌هایی در طرفین خود دارند که باعث خواهند شد کفش پا را به خوبی دربرگیرد. همچنین از این تکنولوژی در قسمت رویه‌ی برخی کفش‌ها هم استفاده می‌شود که باعث ایجاد وزنی سبک‌تر در کفش خواهد شد.

مارک کفش

‌۴- تکنولوژی Endofit در محصولات سالومون


تکنولوژی EndoFit  با تمرکز بر ایجاد حسی بهتر در زمان به پا داشتن کفش، برای محصولات سالومون در نظر گرفته شده است. کفش‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند تودوزی شبیه به جوراب دارند که کمک خواهد کرد در زمان پوشیدن این کفش‌ها راحتی بیشتری داشته باشید.
لیبل کفش

۵- تکنولوژی Micro G در کفش‌های آندر آرمور


تکنولوژیMicro G  بیشتر در ساخت لایه‌ی میانی کفش‌های ورزشی آندر آرمور به کار می‌رود. لایه‌ی میانی کفش‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند دارای ساختاری از جنس فوم است که علاوه بر ایجاد وزنی سبک در کفش، ضربات وارد شده از کف را کمتر به پا منتقل می‌کند. این تکنولوژی همچنین به افزایش انعطاف‌پذیری در زمان ورزش کمک زیادی خواهد کرد.
مارک کفش

۶- تکنولوژی Go Pillars در کفش‌های اسکچرز


با توجه به این که بیشتر کفش‌های تولید شده توسط شرکت اسکچرز کفش‌هایی مناسب برای پیاده‌روی هستند، در ساخت محصولات این شرکت تکنولوژی‌هایی به کار می‌رود که باعث افزایش میزان راحتی در زمان استفاده شود. استفاده از تکنولوژی Go Pillars  در محصولات اسکچرز نیز به همین منظور صورت گرفته است. لایه‌ی میانی کفش‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند دارای ستون‌هایی از جنس فوم است که با کاهش فشار‌های وارد شده از کف به پا، باعث راحتی بیشتری خواهند شد. همچنین این میله‌های فومی در لایه‌ی میانی کفش به گونه‌ای قرار داده شده که کمترین میزان فشار به پاشنه‌ی پا وارد شود.

لیبل کفش ورشی

مشاهده نمونه های مارک و اتیکت در کانال پرشین پود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *